KONST / Litografier / Färglitografi 8952360
nr 895 2360
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), PT, Stämpelsignerad, bladets mått: 55x70, (oramad)
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
måndag 19 maj 2014
kl 20:01:49
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås